Usługi stomatologiczne którym warto zaufać. Dentysta, ortodonta, implanty, Częstochowa. Kompleksowe oraz profesjonalne usługi z wykorzystaniem najnowocześniejszych osiągnięć współczesnej stomatologii. ul. Waszyngtona 58 lok.2, Częstochowa
 kom. 662 249 800
 tel. 34 - 36 06 226

Sprzęt

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna wykorzystywana jest do obrazowania i fotografowania zębów w trakcie przeglądu oraz do oceny pozabiegowej.
W naszej Klinice kamera wewnątrzustna stosowana jest bardzo często, poprawia naszą komunikację z pacjentem i pomaga rozwiązać wiele wątpliwości dotyczących leczenia.

Endometr

Endometr jest standardem podczas leczenia endodontycznego (kanałowego). To mikrokomputer, który zapewnia precyzyjne wypełnienie kanałów korzeniowych w zębach gwarantując nadzwyczajną niezawodność.


Endomotor

Endomotor to mikrosilnik endodontyczny służący do mechanicznego opracowywania kanałów korzeniowych. W połączeniu z narzędziami niklowo-tytanowymi doskonale i w komfortowy dla pacjenta sposób opracowuje i udrażnia kanały korzeniowe.


Unity

Posiadamy dwa komfortowe i nowoczesne unity stomatologiczne (fotele) firmy Chirana.





Radiowizjografia oraz lampa rentgenowska firmy Kodak

Przy wykonywaniu zdjęć za pomocą RVG są stosowane znacznie niższe dawki promieniowania, które otrzymuje pacjent. Naszą RVG cechuje niezwykła szybkość działania. Zdjęcia z radiowizjografii (RVG) są dostępne prawie natychmiast.

Piaskarka firmy NSK i skaler ultradźwiękowy

Przy wykonywaniu zdjęć za pomocą RVG są stosowane znacznie niższe dawki promieniowania, które otrzymuje pacjent. Naszą RVG cechuje niezwykła szybkość działania. Zdjęcia z radiowizjografii (RVG) są dostępne prawie natychmiast.

Znieczulenie komputerowe

Znieczulenie to dodatkowy stres i źródło strachu, zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów, którzy strzykawkę znają już z gabinetu szczepień. Bólu, także tego który czujemy podczas podawania znieczulenia, wciąż obawia się większość Polaków. Boimy się strzykawki i igły. Dodatkowo komfort pacjenta po wizycie u dentysty jest znacznie obniżony przez odrętwienie tkanek – brak czucia i trudności w mówieniu. Dzięki znieczuleniu komputerowemu, możemy zapomnieć o bólu i strachu podczas znieczulania. Znieczulenie komputerowe to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych.

Dlaczego tradycyjne znieczulenie podawane za pomocą strzykawki często jest bolesne?

Dlaczego znieczulenie komputerowe jest bezbolesne?

Przyczyną bólu przy aplikowaniu znieczulenia tradycyjną strzykawką jest rozpieranie tkanek – płyn znieczulający jest wtłaczany pod ciśnieniem, co „rozpycha” tkanki i jest odczuwane jako ból o różnym natężeniu. Znieczulenie komputerowe działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, tzn. taką, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn – nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania dziąsła. Komputer cały czas kontroluje, czy tempo aplikacji jest właściwe. Co ciekawe, wolne tempo aplikacji nie oznacza wcale, iż podawanie znieczulenia ciągnie się w nieskończoność. Podanie znieczulenia trwa ok. 3 min. w zależności od miejsca i techniki znieczulania, przy czym natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone, dzięki czemu można przystąpić do zabiegu. Przy tradycyjnych technikach czas oczekiwania na działanie środka znieczulającego od momentu wykonania zastrzyku wynosi ok. 10 – 15 minut.

Jak działa znieczulenie komputerowe

Końcówki aplikacyjne umożliwiają lekarzowi bezpieczne i bezbolesne podanie znieczulenia. Wyglądają niemal jak długopis, na którego końcu znajduje się krótsza bądź dłuższa igła. Specjalna technika prowadzenia końcówki w tkankach sprawia, że pacjent nie odczuwa jej obecności w dziąśle. Dzieje się tak dlatego, iż płyn znieczulający aplikowany jest przez cały czas wprowadzaia igły w głąb tkanek, dzięki czemu tworzy on pewnego rodzaju osłonę na czubku igły – tzw. płaszcz anemizacyjny. Oznacza to, że do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem zbliża się igła w efekcie czego porusza się ona w znieczulonych już tkankach i dlatego pacjent nie odczuwa bólu. Końcówki mają jeszcze jedną zaletę – absolutnie nie przypominają strzykawki co szczególnie cieszy zestresowanych pacjentów, zwłaszcza dzieci, którym strzykawka najczęściej niezbyt dobrze się kojarzy.

Jakie są dodatkowe zalety znieczulenia komputerowego?

Nie sposób przecenić jeszcze jednej zalety znieczulenia komputerowego– brak odrętwienia twarzy. Pacjent cały czas zachowuje pełną mimikę, może normalnie mówić, twarz zachowuje naturalny wygląd. Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do zwykłych zajęć, a osoby aktywne zawodowo samą wizytę mogą zaplanować nawet w połowie dnia.

Dbamy o Twoją prywatność

Poprzez wykorzystanie ciasteczek oraz technologiom pokrewnym, jesteśmy w stanie dostosować prezentowane Ci treści. Zgoda na zapisywanie informacji w Twojej przeglądarce oraz ich używanie i przetwarzanie (włączając profilowanie oraz analizy rynkowe i statystyczne) umożliwia nam lepsze dopasowanie oferty do Twoich potrzeb i zainteresowań. Odpowiedzialność za zarządzanie Twoimi danymi ponosi MEDOR Centrum ortodontyczno-stomatologiczne wraz z wybranymi partnerami, z którymi nawiązaliśmy współpracę.

Dane są przetwarzane w celu udoskonalenia użytkowania naszych serwisów, generowania danych statystycznych oraz poprawy ogólnej funkcjonalności naszej strony. Klikając przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na marketingowe i statystyczne wykorzystanie plików cookies przez stronę medor.pl oraz partnerów.

Pamiętaj, że zgoda jest całkowicie dobrowolna.

Wybór zgód

Wyświetl szczegóły